Om Convince

Vores organisation er bygget op omkring 2 generationer. De erfarne kræfter med +20 års erfaring fra bureau- og medieverdenen, og de nye young talents med den indfødte digitale forståelse. Sammen udfordrer vi hinandens tilgang til udviklingen af effektiv kommunikation, et krydsfelt der kan aflæses på bundlinjen.

Vi arbejder med et strategisk afsæt, så kommunikationen får retning, fokus og prioritering. Altid med respekt for de ressourcer, der er til rådighed. Vi samler de løse ender i kommunikationen i en rød tråd med reference til brandets DNA. Ingen forbrugere og indkøbere savner mere information, men værdsætter kommunikation med kvalitet og relevans. Vi ønsker derfor at forenkle for at forstærke.







Bo Dahl Andersson

LEAD Director / CEO

bo@convince.dk

Johnny Willum

Strategic LEAD planner

willum@convince.dk

Kim Karmark

Copywriter / Concept Developer

kim@convince.dk

Pernille Byg

Concept Designer

pernille@convince.dk

Daniel Stoffer

Front End Developer / AD

daniel@convince.dk

Anders Bøcher Brandt

Digital Business Developer

brandt@convince.dk

William Kilpatrick

Digital LEAD Specialist

william@convince.dk

Jacob Kolding

Digital LEAD Specialist

jacob@convince.dk

Amalie Adelgaard

Content Manager

amalie@convince.dk

Rasmus Laurvig

Still & Motion Pictures

rasmus@convince.dk

NYHED!

Jugel&Co køber Convince Interactive – og skifter navn!

DEN DIGITALE KUNDEREJSE

Vi forbinder person­profiler med kundedata og kvalificerer leads igennem kunderejsen

CONVINCE NEWSROOM

Vi udvikler dynamisk indhold til alle kontaktpunkter og platforme

Brand DNA

Vi designer brandets DNA og fremhæver kunde­løftet igennem de unikke sellingpoints

MEDIESTRATEGI

Vi udvikler strategiske medieplaner, der eksekveres taktisk og operationelt

BUSINESS TO BUSINESS

Giv jeres sælgere de bedste forudsætninger